Mapa Beskid Niski, Wyd. 14 - Compass 2017


mapa beskid niski compass 2017

Tuż przed wakacjami 2017 ukazało się kolejne wydanie mapy Beskid Niski Wydawnictwa Compass z Krakowa, w nowej - zmienionej w stosunku do poprzedniczki - szacie graficznej okładki, teraz znalazła się tam cerkiew w nieistniejącej wsi Bieliczna. To już 14 wydanie tej bogato naniesionej pod względem treści turystycznej i krajoznawczej mapy, z każdym wydaniem ulepszanej i wzbogacanej o nowe treści. Wymiar mapy to 68 x 98 cm (format B 1).

Jak w poprzednich wydaniach, jest to mapa dwustronna w skali 1:50 000. Prezentuje obszar największego z naszych polskich Beskidów, a jej zasięg obejmuje tereny od Krynicy-Zdrój i Grybowa na zachodzie po Komańczę i Szczawne na wschodzie. Na północy sięga po Gorlice, fragmenty Pogórza Jasielskiego i Bukowskiego oraz Dołów Jasielsko-Sanockich, natomiast na południu po Krynicę-Zdrój i Komańczę oraz fragment Słowacji.

Jak podaje Wydawca, na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Mapa polecana jest do uprawiania różnych form turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych.

W ofercie dostępna jest wersja papierowa, jak i elektroniczną (plik graficzny), który może być obsługiwany na smartfonach i innych urządzeniach z GPS dzięki takim aplikacjom jak SeeMap czy KaMap, ale też dla Garmin i TrekBuddy.








wróć do archiwum aktualności

stat4u