Kanon Krajoznawczy Województwa Podkarpackiego


Pod koniec 2017 roku, po wielu latach społecznej pracy członków Oddziałów PTTK z całego woj. podkarpackiego ukazała się publikacja "KANON KRAJOZNAWCZY WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO". Jest to ogólnopolska inicjatywa PTTK, która ma na celu przybliżyć czytelnikom najatrakcyjniejsze tereny Polski i poszczególnych województw. Jako pierwszy z tej serii ukazał się Kanon Krajoznawczy Polski, w którym opisano: 10 najciekawszych miast Polski, 23 parki narodowe, 199 zabytków, 125 muzea i 119 innych obiektów. Później zaczęły pojawiać się publikacje ukazujące walory krajoznawcze poszczególnych województw. Tym razem przyszedł czas na województwo podkarpackie. Celem publikacji jest wypromowanie podkarpackich zabytków, atrakcji krajoznawczych, ukazanie bogactwa przyrody, a tym samym zachęcenie do odwiedzenia tego regionu.

Publikacja posiada 320 stron, z twardymi okładkami. Przedstawia atrakcje i zabytki województwa podkarpackiego w układzie powiatowym (21 powiatów ziemskich i 4 grodzkie). Zawiera także informacje o Parkach Narodowych i Krajobrazowych z terenu naszego województwa; opis niektórych szlaków turystycznych i krajoznawczych oraz podkarpackich odznak krajoznawczych. Oprócz tego wartym uwagi jest również aktualny spis podkarpackich Muzeów i Izb Regionalnych. Całość publikacji jest również wzbogacona zdjęciami wybranych atrakcji.
Koszt wydawnictwa - 40 zł + 10 zł koszty wysyłki przesyłka rejestrowaną (list polecony na poczcie, lub "paczka w kioskach Ruch")

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: tel. 17 85 367 55,
kanon@pttk.rzeszow.pl

kanon krajoznawczy województwo podkarpackie

wróć do archiwum aktualności

stat4u