A kiedyś łopotał tu sztandar konfederatów barskich...

Śladami Konfederacji Barskiej w regionie

Quest konfederacki w Muszynce


szlak konfederatów barskich

Jak informowaliśmy już, w okolicach Tylicza i Muszynki powstał szlak konfederatów barskich, o czym można przeczytać tutaj. Ale oprócz samego szlaku wymyślono także modny ostatnio quest.

Questing to rodzaj gry terenowej polegającej na odkrywaniu różnych miejsc historycznych, przyrodniczych, czy kulturowych w danym regionie. To rodzaj nieznakowanego szlaku (można porównać to do podchodów), którym wędruje się w terenie kierując się informacjami zawartymi we wskazówkach, często wierszowanych, czasem z koniecznością uzupełniania tekstu. Jest to gra ściśle związana z konkretnymi miejscami posiadająca funkcje głównie edukacyjne.

Jako że Muszynka posiada miejsce związane z pobytem tutaj konfederatów barskich, w postaci najlepiej chyba zachowanego obozu warownego, autorzy questu utworzyli go w oparciu o ten fragmet naszej historii. Nazywa się on: Skarby Konfederatów Barskich, a zaczyna przy dawnej cerkwi w Muszynce, gdzie znajduje się tablica informacyjna o nim. Długość trasy wynosi 3 km, a jego przejście zajmie nam ok. 1,5 godziny.

Poniżej możemy zobaczyć wygląd tego questu, w zmiejszonej formie, ale kto chciałby sobie wydrukować oryginał, by wyruszyć z nim w teren, to można zrobić to naciskając ten link (pdf 2,23 MB): quest do pobrania


quest konfederacja barska muszynka quest konfederacja barska muszynka

Ostatnia aktualizacja:
   24-10-2016 12:31:50


wróć do strony głównej Konfederacji Barskiej

stat4u